21,5 инчен вистински рамен знак на допир

21,5 инчен вистински рамен знак на допир

Модел: GTM503B

Производи Вовед

Апликација

Карактеристика

Клучна спецификација

true-flat-touch-all-in-one-pc-4

Мултифункционалниот интерактивен дигитален знак на допир на TouchDisplays обезбедува моќна платформа базирана на Windows или Android.Со прилагодена дебелина, тој обезбедува комерцијален производ.Проектираниот повеќекратен допир и држачот VESA го исполнуваат повеќенаменското, калено стакло дизајнирано да издржи екстремна работна средина.

true-flat-touch-all-in-one-pc-3
true-flat-touch-all-in-one-pc-1

TouchDisplay прикажува интерактивни ознаки кои се карактеризираат со неговата повеќенаменска способност.Ние правиме приспособени вградени киосци или прилагодена дебелина за да одговараат на вашите киосци.Со компатибилни VESA дупки, исто така може да се монтира на ѕид или на под со држач.Искористете ги придобивките од неговата опционална висока осветленост и вистинскиот агол на гледање, нашата дигитална ознака може да се чита на сончева светлина.

POS-terminal-9

Исклучително моќни и ниска потрошувачка процесори без вентилатор;
Флексибилни опции на процесорот за различни верзии на Android;
Широк опсег од Intel j1800 до i7 најновата 7-ма генерација за Windows.
2151E Touch All In One PC извршува критични апликации брзо, ви помага да им служите на вашите клиенти уште побрзо.
Процесор без вентилатор, со што ниска потрошувачка и бесшумна околина.

true flat touch all in one pc (5)
true-flat-touch-all-in-one-pc-6

ИНТЕРФЕЈС

Понудени повеќе интерфејси: HDMI/VGA, USB, Rj45, Mic и други, инсталацијата на видео влез и излез е брза и лесна.Напојуваниот USB е достапен за повеќе периферни врски.

外围设备

ПЕРИФЕРНИ

Надвор од моќниот PACP дисплеј со повеќе екран на допир, достапни се повеќе периферни уреди за исполнување на сите видови апликации, вклучително и комуникација во близина (NFC/RFID), термички печатачи со читач на маг ленти (MSR) и други.Вградените WiFi и Bluetooth овозможуваат да се поврзе во секое време и каде било.

ПРИМЕНА

true flat touch all in one pc (8)

 • Претходно:
 • Следно:

 •  

  TouchDisplays 'Touch IDS (Интерактивна дигитална ознака) со поддршка на високо искусни, вертикални производствени способности, Дизајниран е за секаков вид индустрија со најнова LCD технологија за да се обезбеди висока доверливост и одлично корисничко искуство.

   

  Комбинира компјутер со екран на допир од комерцијална класа со моќниот Android процесор кој обезбедува неспоредливи брзини на пресметување.

   

  Со приспособено решение за клиентите понуди различни големини.

  Модел

  2151E-IOT-F

  Боја на футрола / рамка

  Црно-бел

  Големина на приказ

  21,5 инчи

  Панел на допир

  Проектиран капацитивен екран на допир

  Точки на допир

  10

  Време на одговор на допир

  8 ms

  Димензии TouchAIO

  524 x 46 x 315,5 mm

  Тип на LCD екран

  TFT LCD (LED позадинско осветлување)

  Корисна област на екранот

  477,8 mm x 269,3 mm

  Сооднос на аспект

  16:9

  Оптимална (матична) резолуција

  1920*1080 г

  Теренот на пикселите на LCD панелот

  0,1875 x 0,1875 mm

  Бои на LCD панелот

  16,7 милиони

  Осветленост на LCD панелот

  250 cd/m2

  Време на одговор на LCD панелот

  16 ms

  Агол на гледање

  (типично, од центар)

  Хоризонтална

  ±89° или вкупно 178° (лево/десно)

  Вертикално

  ±89° или вкупно 178° (горе/долу)

  Сооднос на контраст

  3000:1

  излезен конектор за видео сигнал

  Мини D-Sub 15-пински VGA тип и тип HDMI

  Интерфејс

  USB 2.0*4 (USB 3.0*2 опционално) PCI-E (4G SIM-картичка, wifi и Bluetooth опционални)

  Слушалки*1Mic*1Com*3RJ45*1

  Тип на напојување

  Влезен интерфејс за монитор: +12VDC ±5%,6,0 A;DC Џек (2,5)

  Влез од наизменична струја во еднонасочна струја: 100-240 VAC, 50/60 Hz

  Потрошувачка на енергија: 50W

  ECM

  (Вгради компјутерски модул)

  ECM3:Интел процесор J1900 (четири-јадрен 2,0 GHz/2,4 GHz, без вентилатор)

  ECM4:Интел процесор i3-4010U (дво јадрен 1,7 GHz, без вентилатор)

  ECM5:Интел процесор i5-4200U (двојадрен 1,6GHz/2,6GHz турбо, без вентилатор)

  ECM6:Интел процесор i7-4500U (двојадрен 1,8 GHz/3GHz турбо, без вентилатор)

  SATA3:HDD 500G (до 1TB опционално) или SDD 32G (до 128G опционално)

  Меморија:DDR3 4G (продолжете до 16G по избор)

  Надградба на процесорот:J3160 и I3-I7 серија 5th6th7thизборен

  Оперативен систем:Win7Pos Ready7Win8XPWinCEVistaLinux

  ECM9:Cortex-A53 8Core 1,5GHz;GPU: PowerVR G6110

  Ром:1G (до 2G4G опционално);Блесок:8G (до 32G по избор)

  Оперативен систем: 5.1 или 6.0

  Температура

  Работа: 0°C до 40°C; Складирање -20°C до 60°C

  Влажност (некондензирање)

  Работење: 20%-80%;Складирање: 10%-90%

  Димензии на картон за испорака

  620 x 206 x 456 mm (2 ЕЕЗ)

  Тежина (приближно)

  Реален производ: 5,1 kg (1 парче) ;Испорака: 13,2 kg (2 парчиња)

  Гарантен монитор

  3 години (освен за LCD панел 1 година)

  Времетраење на светилката за позадинско осветлување: типична осветленост од 50.000 часа до половина

  Одобренија на агенцијата

  CE/FCC/RoHS (UL или GS за приспособено)

  Опции за монтирање

  VESA држач од 75 mm и 100 mm

  Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  Препорачани производи

  Испратете ни ја вашата порака:

  WhatsApp онлајн разговор!