Спецификација на сè-во-едно POS со допир од 15 инчи
Модел 1515E-IDT 1515G-IDT
Боја на футрола / рамка Црно/сребрено/бело (приспособено) со процес на моќно обложување
Материјал за тело Алуминиумска легура
Панел на допир (вистински рамен стил Проектиран капацитивен екран на допир
Допрете Време на одговор 2,2 ms 8 ms
Допрете POS Компјутерски димензии 372 x 212 x 318 mm
Тип на LCD панел TFT LCD (LED позадинско осветлување)
LCD панел (број на моделот SizeBrand) 15,0 инчи AUOG150XTN03,5
Режим на приказ на LCD панел TN, Нормално бело
Корисна површина на екранот на LCD панелот 304,128 mm x 228,096 mm
Сооднос на аспект 4:3
Оптимална (матична) резолуција 1024 x 768
LCD панел Типична потрошувачка на енергија 7,5 W (цело црна шема)
Површински третман на LCD панел Анти-отсјај, цврстина 3H
Теренот на пикселите на LCD панелот 0,099 x 0,297 мм 0,297 x 0,297 мм
Бои на LCD панелот 16,7 M / 262K бои
LCD панел Гама на бои 60%
Осветленост на LCD панелот 350 cd/㎡
Сооднос на контраст 1000∶1 800∶1
Време на одговор на LCD панелот 18 ms
Агол на гледање
(типично, од центар)
Хоризонтален CR=10 80° (лево), 80° (десно)
Вертикална CR=10 70° (горниот), 80° (долниот)
Излезен конектор за видео сигнал Мини D-Sub 15-пински VGA тип и тип HDMI (опционално)
Влезен интерфејс USB 2.0*2 и USB 3.0*2 и 2*COM (3*COM опционално)
1*Слушалки1*Микрофон1*RJ45(2*RJ45 опционално)
Проширете го интерфејсот usb2.0usb3.0comPCI-E (4G SIM-картичка, wifi 2.4G&5G и модул Bluetooth опционално) M.2 (за процесорот J4125)
Тип на напојување Влез на монитор: +12VDC ±5%,5,0 A;DC Џек (2,5 £)
Влез на тули со наизменична струја: 100-240 VAC, 50/60 Hz
Вкупна потрошувачка на енергија: Помалку од 60W
ECM
(Вгради компјутерски модул)
ECM3: Интел процесор (J1900 и J4125)
ECM4: Intel процесор i3 (4-ти -10-ти) или 3965U
ECM5: Intel процесор i5 (4-ти -10-ти)
ECM6: Intel процесор i7 (4-ти -10-ти)
Меморија:DDR3 4G-16G Изборно;DDR4 4G-16G Изборно (само за процесорот J4125);
Складирање: Msata SSD 64G-960G опционален или HDD 1T-2TB опционален;
ECM8: RK3288;Ром: 2G;Блиц: 16G;Оперативен систем: 7.1
ECM10: RK3399;Ром: 4G;Блиц: 16G;Оперативен систем: 10.0
Температура на LCD панелот Работа: 0°C до +65°C;Складирање -20°C до +65°C (+65°C како температура на површината на панелот)
Влажност (некондензирање) Работно: 20%-80%;Складирање: 10%-90%
Димензии на картон за испорака 450 x 280 x 470 mm (тип.);
Тежина (приближно) Реално: 6,8 кг (тип.) ; Испорака: 8,2 кг (тип.)
Гарантен монитор 3 години (освен за LCD панел 1 година)
Работен век на LCD панелот 50.000 часа
Одобренија на агенцијата CE/FCC/RoHS (UL & GS & TUV прилагодени)
Опции за монтирање VESA држач од 75 mm и 100 mm (отстранете го држачот)
Изборен 1: Приказ на клиенти
Втор монитор за прикажување 0971E-DM
Боја на футрола / рамка Црно/сребрено/бело
Големина на приказ 9,7 инчи
Стил Вистински стан
Димензии на мониторот 268,7 x 35,0 x 204 mm
Тип на LCD екран TFT LCD (LED позадинско осветлување)
Корисна област на екранот 196,7 mm x 148,3 mm
Сооднос на аспект 4∶3
Оптимална (матична) резолуција 1024×768
Теренот на пикселите на LCD панелот 0,192 x 0,192 мм
LCD панел Распоред на бои RGB-Stripe
Осветленост на LCD панелот 300 cd/㎡
Сооднос на контраст 800∶1
Време на одговор на LCD панелот 25 ms
Агол на гледање
(типично, од центар)
Хоризонтална ±85° (лево/десно) или вкупно 170°
Вертикално ±85° (лево/десно) или вкупно 170°
Потрошувачка на енергија ≤5W
Времетраење на светилката за позадинско осветлување Типични 20.000 часа
влезен конектор за видео сигнал Mini D-Sub 15-пински VGA или HDMI Изборно
Температура Работа: -0°C до 40°C; Складирање -10°C до 50°C
Влажност (некондензирање) Работно: 20%-80%;Складирање: 10%-90%
Тежина (приближно) Вистински: 1,4 kg ;
Гарантен монитор 3 години (освен за LCD панел 1 година)
Одобренија на агенцијата CE/FCC/RoHS (UL & GS & TUV прилагодени)
Опции за монтирање 75 и 100 mm VESA држач
Опција 2: VFD
VFD VFD-USB или VFD-COM (USB или COM Изборно)
Боја на футрола / рамка Црно/сребрено/бело (приспособено)
Метод на прикажување Вакуум флуоресцентен дисплеј сина зелена
Број на знаци 20 x 2 за матрица со 5 x 7 точки
Осветленост 350~700 cd/㎡
Фонт на знаци 95 алфанумерички и 32 меѓународни знаци
Интерфејс RS232/USB
Големина на карактери 5,25 (Ш) x 9,3 (В)
Големина на точка (X*Y) 0,85* 1,05 мм
Димензија 230*32*90 мм
Моќ 5V DC
Команда CD5220, EPSON POS, Aedex, UTC/S, UTC/E, ADM788, DSP800, EMAX, LOGIC CONTROL
Јазик (0×20-0x7F) САД, ФРАНЦИЈА, ГЕРМАНИЈА, В.Б.
Гарантен монитор 1 година
Изборен 3: MSR (читач на картички)
MSR (читач на картички) 1515E MSR 1515G MSR
Интерфејс USB, реален приклучок и репродукција
Поддршка ISO7811, стандарден формат на картичка, CADMV, AAMVA и така натаму;
Типот на уред може да се најде преку Управувачот со уреди;
Поддржува разновидни стандардни формати на податоци и формати на податоци на ISO магнетни картички со различни нецелни читања.
Брзина на читање 6,3 ~ 250 см/сек
Напојување 50mA±15%
Животот на главата Повеќе од 1000000 пати
LED индикација, без звучен сигнал
Волумен (должина Х ширина Х висина): 58,5*83*77мм
Гарантен монитор 1 година
Материјали ABS
Тежина 132,7 g
Работна температура -10℃ ~ 55 ℃
Влажност 90% некондензирачки

15 инчи

ПОС
ТЕРМИНАЛИ

Наследете ја класиката
 • Отпорен на прскање и прашина
 • Дизајн на скриен кабел
 • Нулта рамка и дизајн со вистински рамен екран
 • Прилагодлив дисплеј со агол
 • Поддржете разни додатоци
 • Поддржете допир со 10 точки
 • 3 години гаранција
 • Целосно алуминиумско куќиште
 • Поддршка
  ODM&OEM

приказ

Екранот на допир PCAP прифаќа вистински рамен дизајн со нула рамка што ги подобрува перформансите, издржливоста и корисничкото искуство.Преку уникатниот дизајниран екран, персоналот може да добие поинтуитивна и појасна комуникација човек-машина.
 • 15″ TFT LCD PCAP екран
 • 350 Осветленост на гниди
 • 1024*768 резолуција
 • 4:3 Сооднос на аспект

Конфигурација

Од процесор, RAM, ROM до систем. (Поддршка на Windows, Android и Linux).Направете свој производ со различни опции за конфигурација.
 • Процесорот
  ПРОЗОРЦИ
 • ROM
  ANDROID
 • RAM меморија
  LINUX

дизајн

целиот алуминиум
обвивка

Ја прави целата машина издржлива.
Формирајте силна заштита на површината.

оперативен дизајн

десет поени
допир

TouchDisplays обезбедува екран кој поддржува мулти-допир.Тоа им помага на вработените да бидат попроизволни во секојдневното работење и да ја зголемат работната ефикасност.

дизајн на издржливост

прскање
и отпорен на прашина

Стандардот IP65 (преден) отпорен на истурање го штити екранот од ерозија на вода, го подобрува работниот век.

интерфејси

Различните интерфејси ги прават производите достапни за сите POS периферни уреди.Од фиоки за готовина, печатач, скенер до друга опрема, го обезбедува целокупното покривање на периферните уреди.

прилагодени
Сервис

секогаш со нетрпение
на вашите потреби

TouchDisplays секогаш со нетрпение очекува да одговори на потребите на клиентите за уникатни производи.Можеме или да предложиме решенија според вашите потреби или да правиме прилагодени производи според вашите барања.

скриен-кабел
дизајн

усвои карактеристично управување со кабелот

Чувајте го бројачот едноставен и чист поради криењето на сите кабли во држачот.

производ
покажуваат

Концептот за дизајн на Morden пренесува напредна визија.

периферна поддршка

привлече повеќе потрошувачи

Серијата POS Terminals ги поддржува сите POS додатоци, на пример, екранот на клиентите.Може да достави информации за стоки, информации за рекламирање или други настани.Создадете единствена вредност и повеќе можности за продажба.
  Приказ на клиенти
  Фиока за готовина
  Печатач
  Скенер
  VFD
  Читач на картички

апликација

поволни во секоја малопродажна и угостителска средина

Лесно управувајте со бизнисот во различни прилики, станете извонреден асистент.
 • супермаркет

 • бар

 • хотел

 • Кино

Испратете ни ја вашата порака:

WhatsApp онлајн разговор!