индустриски

Стабилна и економски решение за  индустриски апликации

图片 5

Допир интерфејс поедноставува човековите / машина за индустриска опрема од страна на овозможувајќи им на реакции на операторот да се биде природен  и интуитивен.

Touchdisplays помогне да се намали сложеноста на работењето со елиминирање на често тежок традиционалните интерфејси оператор.

Тие се поедностави задачата и да се намали времето за обука за операторите со истовремено додавање на повеќе можности за самата машина.

Touchdispalys се солиден и сигурен доволно да се користи во индустриски средини каде прашина и течности се распространети, се запечатува на

индустриски потреби, и тие може да се управува со gloved рака.

Поважно, ние обезбеди голем број на допир интерфејс, кој ќе продолжи да функционира ефикасно во текот на животот на вашиот компјутер или систем.

Леснотијата на Control

На светлината индустриски допир

Од Handheld на големи машини

Насочуваат допир технологии за контрола на процесот


Send your message to us:

Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
WhatsApp Online Chat !